Temat zdrowia od wieków porusza umysły ludzi. Z każdą dekadą wydłuża się długość życia człowieka – wszystko dzięki ciągłemu rozwojowi, doskonaleniu medycyny i regularnym odkryciom w tej dziedzinie. Kilkadziesiąt lat temu ludzie umierali na choroby, które teraz są skutecznie leczone i nie wywołują paniki i strachu. Istnieje jednak wiele nierozwiązanych problemów w dziedzinie medycyny, które wymagają codziennej nauki i doskonalenia. Stale pogarszająca się sytuacja środowiskowa, niestabilne gospodarki, brak przystępnych cenowo leków w niektórych krajach, nie przyczyniały się do podniesienia jakości i zdrowego stylu życia.
W 1948 r. kraje z całego świata połączyły siły i założyły Światową Organizację Zdrowia (WHO), aby wspólnie promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo i służyć najsłabszym – aby każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. Do jej zadań należy opracowywanie programów naukowych i badań, ustalanie standardów i monitorowanie ich powszechnego przestrzegania, ocena stanu zdrowia i podejmowanie działań na rzecz jego poprawy.
Rocznica 75-lecia WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy w dziedzinie zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. To także okazja do zmotywowania wszystkich krajów do dalszego działania, aby stawiać czoło wyzwaniom zdrowotnym dnia dzisiejszego i jutra.
Przez dziesięciolecia WHO zajmowała się kluczowymi wyzwaniami związanymi ze swoją misją: wysiłkom na rzecz poprawy warunków społecznych, aby ludzie rodzili się, dorastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu. WHO odgrywa również kluczową rolę w globalnej promocji integracji płci i niepełnosprawności. Jednak postęp ten jest stale zagrożony przez utrzymywanie się nierówności zdrowotnych. Cel osiągnięcia „Zdrowie dla wszystkich” pozostaje zatem tak samo ważny dzisiaj, jak i 75 lat temu.
Technik Farmaceutyczny, Technik Elektroradiolog oraz Technik Sterylizacji Medycznej