..:: medyk-elblag ::..

Biblioteka Elbląska umożliwia dostęp do wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Znajduje się tam około 1900 książek z literatury pięknej, naukowej i popularnonaukowej. Czytelnia czynna jest 24 h na dobę. Książki można czytać z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu: komputera, laptopa, smartfona czy tabletu.

Żeby korzystać z czytelni trzeba posiadać unikalny kod PIN.

Jak można uzyskać kod PIN?
- pisząc maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dzwoniąc pod numer tel.: (55) 625 60 12

Instrukcja obsługi czytelni IBUK LIBRA:
- wejdź na www.libra.ibuk.pl
- zarejestruj się/jeśli masz już konto zaloguj się
- z menu moje biblioteki wybierz zasób warmińsko-mazurski
- wprowadź PIN i czytaj

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk. Można wtedy dodawać pozycje do swojej półki, robić notatki, zaznaczać tekst itp. Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies. Uwaga: biblioteka umożliwia dostęp tylko do wybranych książek z IBUK LIBRA (około 1900) tytułów.

Więcej informacji:
Biblioteka Naukowa
tel. 55 625 60 12/ 55 625 60 22