..:: medyk-elblag ::..

Szkoła Policealna i. J. Romanowskiej w Elblągu zaprasza w sobotę, 29 lutego 2020r.  o godz. 10.30 do Galerii „Manu El” na wernisaż wystawy „W kręgu arteterapii” przygotowanej przez słuchaczy Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, drugiego roku kierunku Terapeuta Zajęciowy.

Wystawa jest podsumowaniem pracy twórczej na kierunku Terapeuta Zajęciowy, słuchaczki aktywnie uczestniczyły w wielu formach teatralnych i artystycznych. Prowadziły  warsztaty rękodzieła, dwie z nich zostały laureatkami konkursu “Dziedzictwo w drewnie” w CSE Światowid w Elblągu.  Wystawa jest przekrojem metod i materiałów, które mają zastosowanie w pracy terapeutycznej:  prace w drewnie, wiklina papierowa, batik, tkanina,  małe formy witrażowe, ceramika, malarstwo kreatywne. Terapeuta zajęciowy to zawód z przyszłością, uczy poprzez  wsparcie i daje nadzieję towarzysząc człowiekowi choremu i niepełnosprawnemu.

W tym celu stosuje różne metody i formy terapii, wpływa na jego lepsze funkcjonowanie, stwarzając możliwość uczestniczenia w społeczeństwie na równi z ludźmi sprawnymi. Przemiany społeczne sprawiają,  że terapeuci są coraz bardziej  potrzebni  w wielu placówkach społecznych, medycznych i edukacyjnych,  Nauczyciele wykładający na kierunku Terapii Zajęciowej to specjaliści w zakresie: pedagogiki, psychologii, anatomii, rehabilitacji, pracy terapeutycznej i plastyki.

Wystawę będzie można oglądać do końca marca w godzinach pracy biblioteki. Tego dnia zapraszamy do losowania prac  rękodzielniczych, które zostały wykonane przez  słuchaczy II roku Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu o kierunku Terapeuta Zajęciowy.