..:: medyk-elblag ::..

Elektroradiologia to kierunek z przyszłością - ciągły rozwój techniki, medycyny i kolejne odkrycia naukowe, stawiają dla technika elektroradiologa szerokie możliwości zatrudnienia, czyniąc ten zawód niezmiernie atrakcyjnym na rynku pracy. 

Kandydaci zadają często pytania czy jest to kierunek trudny i czy dadzą sobie radę z przyswojeniem wiedzy z  przedmiotów takich jak anatomia radiologiczna, czy radioterapia. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że szkoła robi bardzo dużo, aby ułatwić kształcenie: zajęcia w szkole są prowadzone w gabinetach doskonale wyposażonych w pomoce naukowe oraz aparaturę medyczną oraz w pracowniach diagnostycznych w placówkach medycznych na terenie Elbląga. Nauczyciele to przede wszystkim praktycy, osoby czynne zawodowo, które posiadają nie tylko wiedzę medyczną, ale przede wszystkim doświadczenie w pracy technika elektroradiologa. Poza tym nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze, w razie potrzeby słuchacze mają możliwość korzystania z pomocy nauczycieli oraz korzystania z pracowni zawodowych także w godzinach pozalekcyjnych. Trzeba tylko chcieć.

Kierunek daje wiele możliwości zatrudnienia: w pracowniach rentgenowskich, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, angiografii, elektrokardiografii, audiometrii.
Technik elektroradiolog znajdzie pracę także w oddziałach radioterapii oraz w innych placówkach medycznych, gdzie potrzebny jest kompetentny pracownik przygotowany do wykonywania badań diagnostycznych. Absolwent tego kierunku jest również przygotowany do prawidłowego kontaktu z pacjentem, gdzie niezbędna jest życzliwość oraz troska o stan pacjenta i jego bezpieczeństwo w czasie wykonywania badań i zabiegów.

Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu zaprasza kolejnych kandydatów do podjęcia nauki na kierunku z przyszłością.

Nabór wciąż trwa.