Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Od lutego 2014 roku pojawiła się w elbląskim „Medyku” nowa forma kształcenia, mianowicie kwalifikacyjne kursy zawodowe dające uprawnienia do pracy w zawodzie kosmetyczki i opiekuna medycznego. Kurs kończy się państwowym egzaminem potwierdzającym zdobycie danej kwalifikacji w zawodzie, przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży (organizator egzaminów gimnazjalnych, maturalnych
i zawodowych). Po złożeniu egzaminu absolwent kursu otrzymuje świadectwo potwierdzające zdobycie danej kwalifikacji, honorowane przez pracodawców w Polsce i UE.

Absolutna nowość wprowadzona przez MEN wraz z reformą szkolnictwa zawodowego od 1 września 2012 roku, otwiera możliwość zdobycia zawodu jak najszybciej i przez jak największą rzeszę ludzi. Nie trzeba mieć średniego wykształcenia, aby zdobyć kwalifikacje zawodowe na poziomie technika lub szkoły policealnej. Ścieżkę dojścia do zawodu można zacząć od kwalifikacyjnych kursów zawodowych i pracy, a potem uzupełniać wykształcenie ogólnokształcące.

Szkoła policealna nie jest już zarezerwowana tylko dla kandydatów ze średnim wykształceniem. Uczestnikami kursu mogą być absolwenci gimnazjum i 8 - letniej szkoły podstawowej. Nie ma ograniczenia wiekowego, w zasadzie każdy może w ciągu zaledwie 9 miesięcy zdobyć zawód w korzystnym układzie godzinowym, ponieważ zajęcia odbywać się będą w systemie zaocznym. A co najważniejsze dla naszych przyszłych słuchaczy - bezpłatnie.

Jesteś tutaj: Strona startowa Rekrutacja Kursy kwalifikacyjne