Strona startowa

Wernisaż wystawy pt. „Moje malowanie”

Galeria Manu-el zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Moje malowanie”, autorstwa Katarzyny Mikołajczak, arteterapełtki, autorki wierszy i form plastycznych. Wernisaż odbędzie się 1 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00.

W pisaną dotychczas poezję zaczęła wplatać formy bardziej plastyczne. Asamblaż, obraz i forma przestrzenna stały się dla Katarzyny Mikołajczak nowym środkiem wyrazu oraz sposobem na nawiązywanie kontaktu z drugim człowiekiem.

- Już sama droga tworzenia jest fascynująca, a zetknięcie się z pewnymi przeszkodami podczas pracy jeszcze bardziej zachęca do dalszego działania. Praca w takim rozumieniu staje się przyjemnym i interesującym wyzwaniem - mówi Katarzyna Mikołajczak.

Katarzyna Mikołajczak ur. 04.02.1977 r. w Elblągu. Ukończyła Uniwersytet Gdański z tytułem licencjata pedagogiki wczesnej edukacji oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z tytułem magistra pracy socjalnej. Studiowała socjoterapię na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, psychologię pozytywną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz arteterapię na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej
w Łodzi. Uczestniczka zajęć plastycznych w CSE „Światowid” w Elblągu.

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w 2004 r. roku od udziału w spektaklu „Tu i teraz” amatorskiej grupy EDA. W 2005 r. ramach Elbląskiej Sceny Literackiej zaprezentowała po raz pierwszy cykl swoich wierszy
pt. „Otwieram drzwi”. Będąc członkiem grupy teatralnej działającej przy Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu w 2007 r. zagrała jedną z głównych ról w spektaklu „Moja mała”.
W 2009 roku po raz drugi w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej zaprezentowała swoją poezję.
Listopad 2012 roku stał się uwieńczeniem dotychczasowej twórczości literackiej w postaci Antologii Elbląskiego Klubu Literackiego pt. „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”. Współpracowała z Centrum Sztuki „Galeria El” w Elblągu, biorąc udziału w projekcie „Przebudzenie”. Prowadziła zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dla dzieci i rodzin osadzonych w Zakładzie Karnym w Elblągu. W 2014 r. roku stała się członkiem Elbląskiego Stowarzyszenia Alternatywni. Prowadziła warsztaty rozwojowe dla kobiet „Babskie spotkania z…”. Rok 2016 obfitował w niezwykłe wydarzenia: w postaci kolejnej prezentacji poezji w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji| i pierwszej wystawy własnego malarstwa oraz wydanie drugiej Antologii pt. „Książka Pełna Słów”.

Galeria Manu-el mieści się w Szkole Policealnej im J. Romanowskiej na ul. Saperów 14E w Elblągu.

Jesteś tutaj: Strona startowa Strona startowa Wernisaż wystawy pt. „Moje malowanie”